Past Results

1987: Coach Tom Scott (9-8)

Danville Hope W 9-1
Judah Christian W 3-2
Charleston W 5-0
Centennial L 0-2
Normal Calvary L 5-6
Mattoon W 2-1
Kankakee W 1-0
Judah Christian W 8-3
Blue Mound L 2-4
Urbana L 3-5
Danville W 5-4
Mattoon L 0-1
Normal Calvary L 0-3
Charleston W 5-2
Blue Mound L 1-3
Normal University (Regionals 1st Round) W 1-0
Urbana (Regionals 2nd Round) L 0-2

1988: Coach Tom Scott (6-4-5)

Judah Christian W 2-1
Kankakee W 2-1
Charleston W 2-0
Centennial T 0-0
Normal Calvary L 1-2
Mattoon T 1-1
Judah Christian W 2-1
Blue Mound W 2-1
Urbana L 0-2
Danville T 0-0
Normal Calvary L 0-1
Mattoon T 0-0
Charleston T 2-2
Blue Mound W 4-1
Danville (Regionals 1st Round) L 1-5

1989: Coach Tom Scott (7-9)

Judah Christian W 4-0
Charleston L 1-3
Centennial L 0-4
Normal Calvary L 2-3
Mattoon L 0-3
Kankakee W 10-1
Judah Christian W 5-1
Blue Mound W 1-0
Urbana L 1-5
Danville L 0-4
Normal Calvary L 1-3
Mattoon L 0-2
Danville Baptist W 5-1
Charleston W 4-2
Blue Mound W 5-1
Danville (Regionals 1st Round) L 0-4

1990: Coach Tom Scott (8-8-2)

Judah Christian L 1-3
Kankakee W 5-0
Charleston L 1-3
Normal Calvary W 1-0
Mattoon T 0-0
Westville W 7-3
Judah Christian W 3-1
Blue Mound L 1-4
Urbana L 1-2
Danville L 1-6
Westville W 4-1
Normal Calvary W 3-0
Mattoon L 0-1
Centennial L 1-10
Charleston T 2-2
Danville Baptist W 4-0
Blue Mound W 2-1
Charleston (Regionals 1st Round) L 3-4

1991: Coach Tom Scott (12-6)

Judah Christian W 3-1
Kankakee W 9-0
Charleston W 4-1
Centennial L 1-3
Normal Calvary W 5-0
Mattoon L 1-3
Westville W 2-0
Judah Christian W 3-2
Blue Mound W 3-2
Urbana L 0-5
Danville L 0-6
Westville W 6-2
Normal Calvary W 4-0
Mattoon W 3-2
Danville Baptist W 11-3
Charleston L 2-3
Blue Mound W 1-0
Danville (Regionals 1st Round) L 0-3

1992: Coach Tom Scott (6-11-2)

Judah Christian W 7-2
Peotone W 6-2
Charleston L 1-4
Centennial L 1-2
Normal Calvary L 4-6
Mattoon L 0-5
Westville T 5-5
Judah Christian L 2-3
Blue Mound L 0-2
Danville Baptist W 9-1
Urbana L 0-1
Danville T 2-2
Normal Calvary W 4-3
Mattoon L 0-1
Westville W 6-1
Charleston L 1-4
Blue Mound L 1-5
Westville (Regionals 1st Round) W 5-0
Danville (Regionals 2nd Round) L 0-3

1993: Coach Ray Driskell and Colin Thorn (5-9-2)

Peotone W 3-0
Charleston L 0-1
Centennial L 0-1
Normal Calvary L 2-3
Mattoon L 0-3
Westville W 2-1
Judah Christian T 2-2
Blue Mound T 1-1
Decatur St. Teresa L 4-7
Urbana L 1-3
Normal Calvary L 0-1
Westville W 3-1
Danville Baptist W 7-1
Charleston W 2-0
Blue Mound L 0-2
Westville (Regionals 1st Round) L 1-2

1994: Coach Ray Driskell and Colin Thorn (7-10)

Judah Christian W 4-0
Peotone W 7-0
Centennial L 1-4
Charleston L 0-3
Normal Calvary W 9-3
Westville W 5-3
Judah Christian L 3-4
Blue Mound L 0-4
Urbana L 0-4
Decatur St. Teresa W 3-0
Normal Calvary L 3-4
Mattoon L 0-2
Westville W 2-1
Danville Baptist W 7-1
Charleston L 0-1
Blue Mound L 0-3
Centennial (Regionals 1st Round) L 1-4

1995: Coach Philip & George Grathoff (3-15-3)

Altamont (CISC Tournament) W 1-0
Mount Zion (CISC Tournament) L 0-8
Meridian (CISC Tournament) L 1-5
Lovington (CISC Tournament) W 4-1
Centennial L 0-3
Charleston L 1-5
Mahomet-Seymour L 2-4
Hoopeston T 4-4
Lovington W 3-2
Judah Christian T 1-1
Meridian L 0-6
Judah Christian L 0-2
Urbana L 0-1
Mattoon L 1-3
Normal Calvary L 0-2
Hoopeston L 1-3
Danville Baptist L 0-2
Charleston L 1-2
Meridian L 0-6
Mahomet-Seymour (Regionals 1st Round) L 1-2

1996: Coach George Grathoff (8-9-2)

Argenta-Oreana W 7-1
Mahomet-Seymour W 3-1
Judah Christian L 1-5
Centennial L 1-5
Charleston T 2-2
Argenta-Oreana W 3-0
Hoopeston Area W 4-2
Lovington L 1-2
Meridian (CISC Tournament) L 2-3
Altamont (CISC Tournament) W 5-0
Charleston (CISC Tournament) L 1-6
Urbana L 0-2
Decatur St. Teresa W 1-0
Normal Calvary L 2-3
Judah Christian T 1-1
Hoopeston Area L 0-5
Danville Baptist L 2-3
Hoopeston Area (Regionals 1st Round) W 5-0
Bloomington (Regionals 2nd Round) L 1-6

1997: Coach Mike May (5-12-3)

Mahomet-Seymour L 2-4
Georgetown-Ridge Farm W 13-0
Judah Christian L 0-1
Centennial L 0-4
Charleston L 0-4
Argenta-Oreana T 2-2
Hoopeston Area L 0-3
Lovington T 3-3
Lovington (ECISA Tournament) W 3-1
Mount Zion (ECISA Tournament) L 1-5
Mahomet-Seymour (ECISA Tournament) L 1-2
Urbana L 0-6
Decatur St. Teresa L 1-3
Normal Calvary W 3-0
Judah Christian L 1-2
Hoopeston Area L 0-5
Danville Baptist W 2-1
Monticello T 0-0
Meridian W 1-0
Mahomet-Seymour (Regionals 1st Round) L 0-1

1998: Coach Mike May (12-10)

Mahomet-Seymour L 1-4
Georgetown-Ridge Farm W 4-2
Judah Christian W 4-2
Centennial L 1-3
Blue Ridge W 5-3
Argenta-Oreana L 0-2
Iroquois West W 5-1
Lovington L 2-6
Lovington W 3-2
Charleston L 1-2
Altamont L 0-3
Argenta-Oreana L 1-3
Urbana L 0-4
Decatur St. Teresa L 1-5
Normal Calvary W 7-0
Hoopeston Area L 4-7
Danville Baptist W 4-0
Monticello W 1-0
Judah Christian W 1-0
Meridian W 2-1
Lincoln W 2-1
Normal U-High (Regionals 1st Round) L 0-6

1999: Coach Terry Masar (12-5)

Mahomet-Seymour L 3-5
Georgetown-Ridge Farm W 6-0
Decatur Christian W 9-1
Argenta-Oreana W 4-2
Iroquois West W 4-1
Lovington W 9-2
Monticello W 2-0
Warrensburg-Latham W 4-0
Urbana L 0-1
Decatur St. Teresa L 1-4
Normal Calvary W 4-0
Hoopeston Area L 0-1
Danville Baptist W 6-0
Monticello W 4-2
Schlarman W 2-1
Fisher (Regionals) W 8-0
Urbana (Sectionals) L 0-2

2000: Coach Bill DeJarnette (13-8)

2001: Coach Bill DeJarnette (10-7-3)

2002: Coach Jake Isserman (6-12-1)

Rantoul W 2-1
Blue Ridge W 7-0
Fisher W 5-0
Judah Christian L 0-4
Mahomet-Seymour L 0-1
Georgetown-Ridge Farm W 5-2
Fisher T 3-3
Sullivan L 3-5
Danville Baptist W 2-1
Iroquois West W 3-0
Decatur St. Teresa L 2-6
Central L 0-3
Warrensburg-Latham L 1-2
Danville Schlarman L 0-4
Urbana L 0-6
Unity L 1-4
Hoopeston Area L 1-3
Monticello L 0-6
Herscher (Regionals 1st Round) L 1-2

2003: Coach Bill DeJarnette (8-10-3)

Rantoul W 4-1
Blue Ridge W 6-0
Fisher T 2-2
Judah Christian L 0-7
Mahomet-Seymour L 2-3
Fisher W 5-3
Decatur Christian W 3-2
Sullivan W 5-1
Danville Baptist T 3-3
Iroquois West W 4-1
Decatur St. Teresa L 0-1
Central L 1-5
Warrensburg-Latham W 3-2
Danville Schlarman W 4-3
Urbana L 1-3
Unity L 3-4
Hoopeston Area T 1-1
Normal Calvary L 1-2
Monticello L 1-3
Rantoul (Regionals 1st Round) W 2-1
Danville Schlarman (Regionals 2nd Round) L 1-4

2004: Coach Bill DeJarnette (15-4-2)

Rantoul W 5-0
Blue Ridge W 4-1
Fisher L 0-1
Rantoul W 5-0
Judah Christian W 5-3
Mahomet-Seymour L 1-4
Fisher W 3-0
Decatur Christian T 3-3
Sullivan W 11-1
Danville Baptist W 7-0
Iroquois West W 3-1
Normal Calvary W 6-2
Decatur Lutheran W 8-2
Central L 0-1
Warrensburg-Latham W 3-2
Danville Schlarman T 1-1
Urbana L 1-3
Unity W 6-1
Hoopeston Area W 4-2
Monticello W 5-2
Blue Ridge (Regionals 1st Round) W 9-0
Judah Christian (Regionals 2nd Round) L 1-2

2005: Coach Carlos Cervantes (15-5-1)

Blue Ridge W 7-0
Fisher W 2-1
Rantoul W 11-2
Judah Christian W 5-1
Mahomet-Seymour L 1-4
Fisher L 3-4
Decatur Christian W 9-2
Sullivan W 11-1
Danville Baptist W 14-3
Iroquois West W 8-2
Normal Calvary W 8-0
Decatur Lutheran W 8-2
Central L 0-6
Warrensburg-Latham W 5-3
Danville Schlarman W 2-0
Urbana L 0-3
Unity W 8-0
Hoopeston Area W 6-0
Monticello T 2-2
Meridian (Regionals 1st Round) W 6-1
Bloomington Central Catholic (Regionals 2nd Round) L 0-1

2006: Coach Carlos Cervantes (15-5-1)

Blue Ridge W 6-0
Oakwood W 5-2
Fisher W 7-2
Judah Christian W 2-0
Mahomet-Seymour W 2-0
Fisher W 3-0
Decatur Christian W 12-0
Sullivan W 9-1
Oakwood W 3-2
Iroquois West W 7-1
Decatur Lutheran W 4-1
Central W 2-1
Warrensburg-Latham L 0-2
Danville Schlarman L 0-2
Urbana L 1-5
Unity L 1-1
Catlin W 2-0
Normal Calvary W 5-1
Monticello W 4-0
Sullivan (Regionals 1st Round) W 6-0
St. Thomas More (Sectionals Semifinals) W 6-2
Warrensburg-Latham (Sectionals Finals) L 1-2

2007: Coach Phil Anders (13-9-1)

Oakwood W 5-1
Blue Ridge W 1-0
Fisher T 1-1
Judah Christian L 0-5
Mahomet-Seymour L 0-1
Fisher W 2-0
Decatur Christian W 3-0
Oakwood L 1-2
Sullivan W 2-0
Iroquois West W 4-0
Danville Schlarman W 3-1
Decatur Lutheran W 4-0
Central L 1-7
Warrensburg-Latham L 0-2
Urbana L 0-5
Unity L 1-2
St. Thomas More L 0-7
Normal Calvary W 5-0
Monticello W 2-1
Mount Carmel (Sectionals 1st Round) W 2-0
Monticello (Sectional Quarterfinals) W 1-0
Danville Schlarman (Sectional Semifinals) W 1-0
Teutopolis (Sectional Final) L 2-3

2008: Coach Phil Anders (12-7-1)

Blue Ridge L 0-2
Fisher L 1-3
Oakwood W 4-2
Judah Christian W 5-1
Monticello L 1-3
Fisher W 6-0
Decatur Christian W 6-0
Sullivan W 2-1
Oakwood W 4-0
Danville Schlarman L 0-1
Decatur Lutheran W 7-0
Central L 0-7
Warrensburg-Latham T 3-3
Iroquois West W 9-0
Urbana L 0-5
Unity W 5-0
St. Thomas More W 2-1
Normal Calvary W 4-1
Monticello W 2-1
Mount Carmel (Regionals 1st Round) W 3-1
Judah Christian (Regionals 2nd Round) L 1-2

2009: Coach Phil Anders (11-5-4)

St. Joseph-Ogden W 17-1
Oakwood W 3-0
Blue Ridge T 1-1
Fisher W 4-0
Judah Christian L 0-2
Mahomet-Seymour W 4-2
Monticello L 1-2
Fisher W 3-2
Decatur Christian W 10-0
Sullivan W 12-0
Oakwood L 1-2
Danville Schlarman T 0-0
Central T 1-1
Warrensburg-Latham T 1-1
Normal Calvary W 8-1
Urbana L 1-3
Unity W 2-0
St. Thomas More W 3-1
Catlin (Regionals 1st Round) W 7-1
Judah Christian (Regionals 2nd Round) L 1-3

2010: Coach Phil Anders (17-3-1)

Normal Calvary W 8-0
Saint Joseph-Ogden W 6-1
Blue Ridge (Uni High Shoot Out) W 2-0
Fisher (Uni High Shoot Out) W 3-1
Oakwood (Uni High Shoot Out) T 1-1
Judah Christian W 5-1
Mahomet-Seymour Cancelled
Monticello W 2-1
Fisher W 7-0
Decatur Christian W 6-1
Teutopolis W 5-1
Oakwood W 7-0
Danville Schlarman W 2-0
Catlin W 5-1
Central W 2-0
Warrensburg-Latham W 1-0
Urbana L 0-5
Unity W 3-1
St. Thomas More L 1-2
Sullivan-Lovington W 6-0
Heyworth (Regionals 1st Round) W 7-0
Warrensburg-Latham(Regionals 2nd Round) L 0-3

2011: Coach Phil Anders (22-2-0)

Saint Joseph-Ogden W 9-0
Blue Ridge W 3-1
Fisher W 7-1
Oakwood W 5-0
Judah Christian W 3-1
Mahomet-Seymour W 4-1
Monticello W 3-0
Fisher W 6-1
Decatur Christian W 6-2
Teutopolis W 7-1
Oakwood W 8-0
Danville Schlarman W 9-0
Catlin W 8-1
Central W 2-0
Warrensburg-Latham L 2-6
Normal Calvary W 7-0
Urbana W 5-2
Unity W 4-1
St. Thomas More W 4-0
Unity (Regionals 1st Round) W 4-1
Fisher (Regional Finals) W 3-1
Danville Schlarman (Sectional Semifinals) W 5-1
Bishop McNamara (Sectional Finals) W 4-3
Warrensburg-Latham (Super-Sectional) L 0-2

2012: Coach Phil Anders (22-3-1) (2nd in State, 1A)

Saint Joseph-Ogden T 2-2
Oakwood W 3-0
Blue Ridge W 2-1
Fisher W 8-1
Central W 2-1
Mahomet-Seymour W 5-4
Fisher W 11-0
Teutopolis W 4-1
Oakwood W 8-0
Danville Schlarman W 7-0
Catlin W 5-1
Hoopeston Area W 7-0
Judah Christian W 5-0
Warrensburg-Latham W 3-0
Normal Calvary W 9-0
Urbana L 0-4
Unity W 10-0
St. Thomas More L 1-2
Centennial W 2-0
Fisher (Regionals 1st Round) W 8-1
Judah Christian (Regional Finals) W 8-2
Manteno (Sectional Semifinals) W 2-1 (2OT)
St. Joseph-Ogden (Sectional Finals) W 3-0
Macomb (Super-Sectional) W 2-0
Rockford Keith Country Day (State Semifinals) W 2-0
Alton Marquette (State Championship) L 1-4

2013: Coach Phil Anders (15-5-1)

Saint Joseph-Ogden L 0-2
Blue Ridge W 4-0
Fisher W 4-0
Oakwood W 3-0
Central L 1-2
Mahomet-Seymour L 1-3
Monticello W 3-1
Fisher W 3-2
Teutopolis W 3-1
St. Thomas More W 5-1
Decatur Christian W 3-0
Catlin W 1-0
Normal Calvary W 6-1
Judah Christian L 2-3
Cornerstone Christian W 5-0
Warrensburg-Latham W 7-0
Decatur St. Teresa W 2-0
Urbana T 0-0
Tolono Unity W 3-1
Hoopeston Area W 2-1
St. Joseph-Ogden (Regionals 1st Round) L 1-2

2014: Coach Phil Anders (9-7-2)

Williamsville L 1-2
St. Joseph-Ogden W 8-1
Blue Ridge L 1-2
Fisher W 5-0
Oakwood W 3-0
Central L 0-4
Mahomet-Seymour L 2-3
Monticello T 1-1
Centennial W 3-2
Teutopolis W 4-2
St. Thomas More T 3-3
Catlin L 1-2
Judah W 5-2
Warrensburg-Latham W 5-1
Urbana L 2-3
Unity W 8-0
Bloomington Central Catholic W 4-2
St. Thomas More (Regionals 1st Round) L 1-2
Footer with a Search Form